Panasonic Aquarea

Tepelná čerpadla Aquarea od firmy Panasonicpanasonic - logo

 

AQUAREA - NABÍDKA TEPELNÝCH ČERPADEL VYDUCH - VODA

Nový systém Panasonic Aquarea s vysoce účinnou technoligií tepelného čerpadla bude nejenom v zimě vytápět Váš byt a dodávat horkou užitkovou vodu, ale v létě bude také poskytovat chlazení s neuvěřitelným výkonem pro dokonalý komfort za všech podmínek - i při venkovní teplotě -20°C.

KOMPAKTNÍ DESIGN: SNADNÁ INSTALACE A ÚDRŽBA 

Topný systém Aquarea lze snadno instalovat do nových i starších budov. Panasonic Aquarea nabízí významné snížení nákladů na instalaci a údržbu. Není potřeba vrtů nebo výkopů, které jsou nutné pro tepelná čerpadla země-voda, a není potřeba žádná plynová přípojka, komín nebo nádrž na palivo.

PŘÍKLAD APLIKACE

Aquarea v aplikaci tepelného čerpadla pro podlahové topení a zásobník teplé vody.

Panasonic_schema

JAK PRACUJE TEPELNÉ ČERPADLO AQUAREA?Panasonic_venkovn_jednotka

Venkovní jednotka: jímá volnou energii okolního vzduchu a převádí jí prostřednictvím hydroboxu do domu.

Hydrobox: Panasonic_hydroboxteplotu v domě lze regulovat a účinně maximalizovat prostřednictvím hydroboxu s ovládacím panelem. Obsahuje tepelný výměník, který odebírá teplo chladivu přicházejícímu z venku a předává je vodě použité k vytápění domu a přípravě teplé vody. Hydrobox obstarává priority z hlediska vytápění a přípravy teplé užitkové vody. Obsahuje také částicový filtr. Hydrobox je umístěn v domě, nejčastěji v technické místnosti. Hydrobox je vybaven 3kW resp. 6kW elektrickým dohřevem pro zajištění dostatečného výkonu i při extrémně nízkých venkovních teplotách.

Boiler: Boiler ohřívá užitkovou vodu. Je vyroben z nerezové oceli, která je zárukou dlouhé životnosti. Je také vybaven 3kW topným tělesem pro zajištění maximálního komfortu při velmi nízkých venkovních teplotách. Topné těleso umístěné v horní části zásobníku zaručuje maximální účinnost a rychlejší ohřívání. Třícestný venPanasonic_boilertil přípojky zásobníku horké vody je napájen horkou vodou ze zásobníku.

Ovládací panel: Ovládací panel umožňuje dokonalou regulaci teploty na základě venkovní teploty s maximální efektivitou a komfortem. Na ovládacím panelu lze velmi jednoduše regulovat teplotu topení i teplotu horké vody v zásobníku.Panasonic_ovldn

Další potřebné volitelné doplňky:

  • Pokojový termostat, který je připojen k systému Aquarea pro zajištění optimální pokojové teploty.
  • Solární souprava pro připojení solárních panelů zvyšujících účinnost.

Katalog vytápění Panasonic Aquarea: Katalog_vytápění_(.pdf)

© 2010 Klima-Elektron s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.