Tepelná čerpadla Vzduch - Voda od firem Daikin a PanasonicSchma_dm_panasonic

logo daikin panasonic - logo

Rádi bychom Vám představili velmi úsporné řešení vytápění a ohřev teplé užitkové vody pro rodinné domy. Tepelná čerpadla Daikin Altherma a Panasonic Aquarea, která Vám nabízíme, jsou absolutní špičkou mezi tepelnými čerpadly vzduch voda a současně cenově velmi příznivá.

V obou případech jde o tepelná čerpadla vzduch-voda. Tento systém tepelných čerpadel prošel během několika posledních let rapidním technologickým vývojem. V současně době jsou tyto tepelná čerpadla vysoce účinná a topí i při extrémně nízkých teplotách (do -20°C). Ceny tepelných čerpadel vzduch–voda v posledních letech výrazně klesly, takže jejich pořizovací náklady jsou srovnatelné s investicemi do jiných zdrojů vytápění (např.: plynový kotel). Provozní náklady na topení jsou však mnohem nižší.

S tepelnými čerpadly lze ušetřit za vytápění a spotřebu elektrické energie.

Investice do tepelného čerpadla se Vám vrátí do 5 let (ve srovnání s topením prostřednictvím zemního plynu). Za 12 let můžete na vytápění pomocí našich čerpadel ušetřit ve srovnání s vytápěním zemním plynem přes 200.000 Kč, a to i při započtení pořizovZelena_usporamacích nákladů. V případě vytápění elektro-kotlem je úspora výrazně vyšší.

Oba systémy Daikin Altherma i Panasonic Aquarea jsou certifikovány v systému Zelená úsporám.

DVA ZÁKLADNÍ KONCEPTY TECHNOLOGIE TEPELNÉHO ČERPADLASchma_princip_Daikin

COP (koeficient energetické účinnosti) neboli faktor přírůstku

  • Koeficient COP udává množství využitelného tepla, které tepelné čerpadlo dodává na každou kWh spotřebované elektrické energie. Tento údaj však závisí na vnitřní a venkovní teplotě a je tedy pouze orientačním indikátorem.

SPF (faktor sezónní výkonnosti) neboli faktor výkonnosti systému tepelného čerpadla

  • Faktor SPF bere v úvahu spotřebu energie systému tepelného čerpadla i spotřebu periferních zařízení, například čerpadel, a to po celou dobu topné sezóny.

 

Jak celý systém funguje?


© 2010 Klima-Elektron s.r.o. | Všechna práva vyhrazena.